Qualifier Round 2 Race Lineup
1
Novice (Heat 1/2)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DUSTIN SMITH
2 2CHRIS CLAAR
3 3JOHN ESTES
4 4REECE GOYETTE
5 5BRET HUETT
6 6LUCAS CROWE
7 7DWAYNE ROUSE
8 8JAY ROUSE
2
Novice (Heat 2/2)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SAMANTHA GEORGE
2 2WALTER SMITH
3 3JADEN SMITH
4 4KAREEM RANDOLPH
5 5DONNIE WILLIAMS
6 6NICK FREEMAN
7 7CARLOS LABOY
8 8DAVID CANTRELL
9 9TRAVIS AYERS
3
4wd Sct (Heat 1/1)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1SEAN SALTER
2 2CARL KNIGHT
3 3RYDER CROSBY
4 4RYAN GOYETTE
5 5ALEX RALPH
6 6DEVIN MASK
7 7MARK BARHAM
4
1/8 Sportsman E-Buggy (Heat 1/2)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1RYDER CROSBY
2 3MARCOS MOTEN
3 4ANTONIO WELLS
4 5MIKE WARFIELD
5 6ROBERT DILLINGHAM
6 7ROBBIE SMITH
7 8JEREMY PAZ
8 9CHRIS HALL
9 10DEVIN MASK
10 11DAVID CANTRELL
5
1/8 Sportsman E-Buggy (Heat 2/2)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JUAN NARANJO
2 2EDDIE COLON
3 3MARK BARHAM
4 4KYLE NEARY
5 5TONY ENGALLS
6 6CARL KNIGHT
7 7JOEL JUDKINS
8 8SCOTT SNELLGROVE
9 9RYAN GOYETTE
10 10ALEX RALPH
6
1/8 Expert E-Buggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1COLE OGDEN
2 2BRIAN LOOPER
3 3CADE BURNETTE
4 4BOBBY KEYS
5 5SCOTT GRINDLE
6 6JUAN NARANJO
7 7JOHN LIAN
8 8TIM TRUAX
9 9D MAN
10 10JACOB PAGE
11 11SEAN SALTER
12 12FRANK VICTORINE
7
1/8 Sportsman Nitro Buggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREG SIMPSON
2 2LEE FLOWERS
3 3TOMMY COKER
4 4COLTON JUDKINS
5 5CHRIS CLAAR
6 6JEREMY PAZ
7 7NICK DUDASH
8
1/8 Pro Nitro Buggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHAD PERGANTIS
2 2MARK MOON
3 3SHANE OGDEN
4 4MAKENZI HARBUCK
5 5CADE BURNETTE
6 6SCOTT PALMER
7 7CURTIS KRUMMES
8 8TIM TRUAX
9
1/8 E-Truggy (Heat 1/1)
Length: 6:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KYLE NEARY
2 2FRANK VICTORINE
3 3SHON HARDING
4 4SCOTT GRINDLE
5 5MIKE WARFIELD
6 6TONY ENGALLS
7 7JOHN ESTES
8 8NICK FREEMAN
9 9WALTER SMITH
10 10JAY COKER
Event Stats & Details
Race Track Sweetwater RC Raceway
Registrations Entries: 85
Drivers: 61
Total Race Laps 2,068
Total Race Time 25 hours, 52 minutes, 33 seconds
close X